Головна main Бочкала: Маріуполь не протримається довго без підкріплення

Бочкала: Маріуполь не протримається довго без підкріплення

91

Пекельний Маріуполь: у центральних кварталах міста точаться запеклі вуличні бої. При цьому в облозі та під вогнем окупантів залишаються понад 100 тисяч мешканців. Чи має азовський порт шанс на порятунок? Без підкріплення утримати місто буде дуже важко, вважає воєнний журналіст, волонтер Роман Бочкала.

Як волонтер, Роман бере участь в евакуації мирних мешканців з “гарячих точок”. Серед яких, зокрема, й Маріуполь. Відтак про оперативну ситуацію в місті щодня дізнається з перших вуст.

“За моїми оцінками, близько 100 тисяч людей все ще залишаються в місті. Багато з них перебувають у підвалах, сховищах, і з ними немає зв’язку. Наприклад, з однією дівчиною зв’язок був утрачений ще тиждень тому, і лише сьогодні вона змогла повідомити своїх рідних, що вже перебуває у так званій “ЛНР”. І таких випадків багато, ми просто не знаємо повної картини”, – зазначив Роман в ефірі програми “Ранок лютого”.

Ще одне болюче питання: якою є реальна кількість загиблих у Маріуполі.

Адже офіційні цифри статистики, яку озвучують державні органи, та цифри, які вказують люди, яким вдалося виїхати з цього пекла, дуже різняться.

“Те, про що розповідають люди, свідчить, що ситуація – в рази гірша, ніж ми її собі уявляємо з Києва та інших міст”, – вважає журналіст.

Досить складно також оцінити, який відсоток території Маріуполя все ще перебуває під контролем ЗСУ.

“Ця картинка – фрагментарна. Немає певної частини міста, про яку можна сказати, що її контролюють українські війська. Чи такої, яка б однозначно перебувала під контролем окупантів. Дуже багато вогнищ, картина постійно змінюється. Десь ми відступаємо, десь просуваємось уперед. Але в цілому, якщо в найближчі дні та години не буде якоїсь серйозної вогневої підтримки, мій прогноз – не дуже сприятливий для України”, – наголосив Бочкала.

Він зауважив, що у бійців елементарно закінчуються боєкомплекти. А з логістикою зараз є великі проблеми, оскільки передмістя слабо контрольовані. Тому може настати момент, коли патронів просто не вистачатиме – подібні ситуації вже траплялися за час російсько-української війни.

Тим часом росіяни вивозять частину мирних мешканців Маріуполя на територію рф. У чому полягає план Кремля?

“По-перше, таким чином, рф показує своєму “внутрішньому споживачеві” посередництвом “зомбоящика”, що нібито дійсно рятує людей. Що маріупольці нібито обирають росію, тому евакуюються саме сюди. При цьому вони не розповідають, що людей фактично силоміць викрадають туди, як Вермахт це робив з українцями під час Другої світової. Коли людей силою, як худобу, як рабів, відганяли в якісь табори. Приблизно те саме відбувається зараз: людей просто вивозять, не питаючи, чи хотять вони цього”, – зазначає координатор ВГО “Стоп корупції”.

На думку Романа, друга мета Кремля – продемонструвати міжнародним організаціям, таким як ООН та Червоний Хрест, що рф начебто дотримується норм міжнародного гуманітарного права та Женевської конвенції.

Він також зауважив, що голова Червоного Хреста Петер Мауер днями відвідав москву й особисто спілкувався з головою російського МЗС лавровим.

“Мені особисто було огидно дивитися на ці посмішки, на те, як вони віталися, ніби двоє старих друзів. Можливо, там вже маються певні домовленості, й задля цього створюється “правильна” картинка. А те, як росія вміє корумпувати різноманітні міжнародні комітети – усі пам’ятають, як вони отримали Олімпіаду чи фінал Ліги чемпіонів. І скільки було скандалів з тим самим Червоним Хрестом. При всій повазі, ця організація робить багато добрих справ в Україні, але не зовсім зрозуміла така лояльність і прихильність до росії”, – коментує журналіст.

На цьому тлі цікавими є повідомлення з окупованого Донецька, куди нібито мали депортувати мирних мешканців з оточених росіянами населених пунктів Донбасу.

Зазначається, що ватажок так званої “ДНР” відмовився від зустрічі з людьми через активізацію проукраїнських настроїв і гасла “Слава Україні” у місті.

“Не здивуюсь, якщо це дійсно так. Росії вигідно породнити Донецьк і Маріуполь, аби реалізувати озвучені раніше цілі щодо відновлення “ДНР” у попередніх адміністративних кордонах області. Вони можуть мати за мету “возз’єднання” цих територій, як вони це називають. Але водночас, уявіть наскільки це різні люди – донеччани, що провели останні 8 років у Мордорі. І маріупольці, які весь цей час жили у вільній країні. Цілком можливо, що коли цих людей відігнали в Донецьк силоміць, вони нині дозволяють собі такі висловлювання, що видаються “дикими” для Донецька. Але є абсолютно нормальними для мешканців українського Маріуполя”, – підсумовує Бочкала.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *