Головна main Bloomberg склало рейтинг країн, яким може загрожувати суверенний дефолт

Bloomberg склало рейтинг країн, яким може загрожувати суверенний дефолт

44

Банкрутство однієї країни може створити ефект доміно.

Агентство Bloomberg склало рейтинг країн, яким може загрожувати суверенний дефолт. У зоні найбільшого ризику знаходяться Сальвадор, Гана, Туніс, Пакистан і Єгипет. Україна в рейтингу посіла восьме місце, констатує Liga.net, зазначає Finbalance.

“Купа проблемних боргів на чверть трильйона доларів загрожує втягнути країни, що розвиваються, в історичний каскад дефолтів”, – пише Bloomberg.

Першою збанкрутувала Шрі-Ланка, припинивши виплати власникам іноземних облігацій через відсутність грошей. Росія допустила дефолт у червні, потрапивши під жорсткі економічні санкції.

Як зазначається, банкрутство однієї країни може створити ефект доміно: трейдери схильні виводити гроші з країн із подібними проблемами, чим тільки прискорюють їхній крах.

Найяскравіший приклад – боргова криза Латинської Америки у 1980-х роках. Нинішня економічна ситуація має певну схожість. Як і тоді, Федеральна резервна система раптово і різко підвищує процентні ставки, намагаючись приборкати інфляцію, чим провокує посилення долара. Через це країнам, що розвиваються, важко обслуговувати свої зовнішні борги.

Водночас Україна має доволі низький рівень боргу – у районі 50% від ВВП, але російське вторгнення створило величезні проблеми для державних фінансів. За неофіційною інформацією Bloomberg, українські посадові особи почали вивчати можливість реструктуризації боргу.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *