
Банкрутство однієї країни може створити ефект доміно.
Агентство Bloomberg склало рейтинг країн, яким може загрожувати суверенний дефолт. У зоні найбільшого ризику знаходяться Сальвадор, Гана, Туніс, Пакистан і Єгипет. Україна в рейтингу посіла восьме місце, констатує Liga.net, зазначає Finbalance.
“Купа проблемних боргів на чверть трильйона доларів загрожує втягнути країни, що розвиваються, в історичний каскад дефолтів”, – пише Bloomberg.
Першою збанкрутувала Шрі-Ланка, припинивши виплати власникам іноземних облігацій через відсутність грошей. Росія допустила дефолт у червні, потрапивши під жорсткі економічні санкції.
Як зазначається, банкрутство однієї країни може створити ефект доміно: трейдери схильні виводити гроші з країн із подібними проблемами, чим тільки прискорюють їхній крах.
Найяскравіший приклад – боргова криза Латинської Америки у 1980-х роках. Нинішня економічна ситуація має певну схожість. Як і тоді, Федеральна резервна система раптово і різко підвищує процентні ставки, намагаючись приборкати інфляцію, чим провокує посилення долара. Через це країнам, що розвиваються, важко обслуговувати свої зовнішні борги.
Водночас Україна має доволі низький рівень боргу – у районі 50% від ВВП, але російське вторгнення створило величезні проблеми для державних фінансів. За неофіційною інформацією Bloomberg, українські посадові особи почали вивчати можливість реструктуризації боргу.