Головна main Білоруський плацдарм путіна: чому Мінськ “образився” на Київ і чи є загроза вторгнення з півночі

Білоруський плацдарм путіна: чому Мінськ “образився” на Київ і чи є загроза вторгнення з півночі

144

Ракетні обстріли українських міст з території Білорусі – сигнал до активізації ролі Мінська в російсько-українській війні чи помста за влучні удари HIMARS? На думку військового аналітика Дмитра Снєгирьова, йдеться про асиметричну відповідь росіян на знищення з ключових елементів логістики окупантів на півдні України, зокрема Антонівського мосту під Херсоном.

Про це співголова ГІ “Права Справа” заявив у коментарі телеканалу “Київ”.

“Це – абсолютно відплатна акція. ЗСУ вдарили не лише по Антонівському, а по всіх трьох мостах, які сполучали правий і лівий береги Дніпра на Херсонщині, фактично порушивши логістичну складову окупаційної армії”, – коментує експерт.

Однак, на його думку, роль власне офіційного Мінська у цій “відплатній акції” – досить неоднозначна. Адже прийняття рішення про ракетне бомбардування України з території Білорусі – це рівень навіть не Лукашенка, а безпосередньо путіна.

Снєгирьов зауважив, що за 5 місяців повномасштабної війни військовослужбовці Республіки Білорусь ще жодного разу не брали безпосередньої участі в бойових діях проти України, хоча напруга в українсько-білоруських стосунках різко зросла саме напередодні вторгнення. І, не в останню чергу, – через незграбні дії української розвідки та силового блоку.

“У взаєминах із Республікою Білорусь Україна вистрелила собі в ногу. До 24 лютого з території Білорусі постачалося 60% паливно-мастильних матеріалів для ЗСУ, близько 40% – для президентської програми “Велике будівництво”, плюс товари подвійного призначення для українського ВПК. І тут починається активна фаза антибілоруської істерії.

Напередодні війни, після затримання СБУ комбата Семенченка, останній на пресконференції заявив, що ГУР Міноборони доручило йому підготовку так званих “білоруських партизанів”. Більше того, йому начебто дали завдання винайняти декілька оздоровчих таборів на кордоні з Республікою Білорусь для розміщення сімей цих партизанів”, – наголошує аналітик.

Реакція Мінська була миттєвою: це – втручання у внутрішні справи держави.

“Тому, коли наразі ми говоримо про те, що в лютому російські війська “випадково” вторглися в Україну з території Республіки Білорусь, то у мене виникає відповідне запитання: а для чого ГУР Міноборони створювало передумови для активної участі Білорусі? Тим більше, що Лукашенко неодноразово заявляв, що територія його країни ніколи не стане плацдармом для вторгнення в Україну”, – додає пан Дмитро.

Натомість наразі білоруські війська демонструють активність поблизу кордонів з Україною, і українські сили змушені відтягувати на прикриття тисяч кілометрів спільного кордону значну частину військового контингенту, який мав би бути задіяний на сході чи півдні нашої країни.

Відтак, на думку військового експерта, основною функцією білоруських військових “навчань” є відволікання українських сил, зокрема особового складу й засобів матеріально-технічного забезпечення, від найгарячіших ділянок фронту на Херсонщині й Донбасі.

Нагадаємо, з території Білорусі зранку 28 липня випустили понад 20 ракет по областям України. За день до цього ватажок так званої “ДНР” Денис Пушилін приїхав у Брест, де закликав “звільняти російські міста” в Україні.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *