Головна main Білорусь готує провокації на кордоні – коментує Генштаб та “Білоруський Гаюн”

Білорусь готує провокації на кордоні – коментує Генштаб та “Білоруський Гаюн”

91

27 червня Генеральний Штаб ЗСУ у звіті за 124-ту добу війни рф проти України прокоментував можливість нападу з боку Республіки Білорусь.

Інформацію оприлюднено на офіційній сторінці Facebook командування.

Генштаб стверджує, що не виключає певних загрозливих дій з боку армії Білорусі.

Саме тому на Волині та Поліссі можна очікувати провокації та різного роду демонстрацій з боку білоруських військових.

Крім того, зазначає командування, активізувалась розвідка сусіднього країни. Білоруські розвідники намагаються з’ясувати, де знаходять позиції ЗСУ та чим займаються наші війська.

Наразі основна явна загроза з боку білорусі – це російські бомбардувальники. Бомбардувальники заходять у повітряний простір сусідньої республіки і запускають звідти крилаті ракети по населеним пунктам в Україні.

Спільнота волонтерів “Білоруський Гаюн” стежить за переміщенням живої сили і техніки як російських, так і білоруських. Спільнота відзначає, що помітила у Гомелі ешелон з технікою:

  • танків – 17 од.;
  • САУ 2С1 “Гвоздика” – 18 од.;
  • два повністю закритих вагони, у яких, ймовірно, можуть таємно перевозити військових.


Волонтери пишуть, що, можливо, ешелон перемістився у бік України, до якої від Гомеля біля 35 км. Втім у напрямку, куди він завернув, знаходяться ремонтні майстерні.


Зазначимо, 25 червня відбулась очна зустріч путіна та Лукашенко. Очікувалось, що путін буде тиснути на Лукашенка, щоб той дозволив втягнути себе у війну проти України.

Офіційно про вступ у війну оголошено не було. Однак є домовленість про “Іскандери”, які розмістять у Білорусі, та про бригаду штурмовиків – їх відремонтують, щоб патрулювати прикордонний повітряний простір і захищати його від НАТО.

Нагадуємо, 25 та 26 червня росія нанесла масований ракетний удар по Україні. Частина ракет була випущена з бомбардувальників. які перебували у повітряному просторі Білорусі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *