Головна main Білорусь буде платити по євробондах своїми рублями

Білорусь буде платити по євробондах своїми рублями

51

Виконання боргових зобов`язань з державних цінних паперів, розміщених на зовнішніх фінансових ринках, здійснюватиметься у білоруських рублях за курсом Нацбанку на дату платежу

Уряд Білорусі заявив, що виконуватиме боргові зобов`язання щодо єврооблігацій у білоруських рублях через неможливість проведення платежів в інвалюті у зв`язку із західними санкціями, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Цей захід вимушений і зумовлений неможливістю платіжного агента та інших учасників міжнародної розрахунково-клірингової системи гарантувати повноту та своєчасність перерахування коштів усім власникам єврооблігацій”, – йдеться у повідомленні пресслужби Радміну.

Відповідно до рішення влади, виконання боргових зобов`язань з державних цінних паперів, розміщених на зовнішніх фінансових ринках, здійснюватиметься у білоруських рублях за курсом Нацбанку на дату платежу.

Раніше уряд Білорусі вирішив, що розраховуватиметься за своїми зобов`язаннями перед Світовим банком (СБ), Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Північним інвестиційним банком (СІБ) у білоруських рублях.

Нині в обігу перебуває 5 випусків білоруських євробондів на загальну суму $3,25 млрд. Востаннє Білорусь виходила на ринок єврооблігацій у червні 2020 року, коли розмістила 5-річні євробонди на $500 млн під 6,125% і 10-річні на $750 млн під 6,375%. Організаторами розміщення виступили Citi, Societe Generale, Raiffeisen Bank та “Ренесанс Капітал”. У структурі інвесторської бази понад 50% припадало на резидентів США.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *