Головна main Білоцерківський завод “Росава” можуть пустити з молотка: борги підприємства викупила структура Фукса

Білоцерківський завод “Росава” можуть пустити з молотка: борги підприємства викупила структура Фукса

59

Павло Фукс – бізнесмен російського походження, на якого РНБО наклала санкції ще рік тому. Однак деякі його компанії не лише продовжують безперешкодно працювати в Україні, а й активно скуповують майно вітчизняних підприємств.Чим це загрожує державі? Досліджував журналіст “Стопкору” Кирил Вольний.

Одне з таких підприємств Фукса – фінансова компанія “Інвестохілс Веста”, яка викупила в банку “Фінанси та кредит” багатомільйонні борги шинного заводу “Росава” та Білоцерківської ТЕЦ, а тепер прагне стягнути їхнє майно – як стверджують представники заводу, в обхід законної процедури банкрутства.

Журналіст припускає: кінцева мета таких дій – розтягнути активи “Росави” за борги.

Варто додати, що співакціонером “Росави” та головою наглядової ради Білоцерківської ТЕЦ є Леонід Глиняний. Він – один з тих, хто управляє бізнесом підсанкційного олігарха Павла Фукса“, – йдеться у розслідуванні.

За інсайдерською інформацією, Глиняний як голова наглядової ради може підігравати структурі Фукса та сприяти тому, щоб “Інвестохілс-Веста” заволоділа активами білоцерківського підприємства.

Редакція “Стопкору” поспілкувалась із паном Глиняним телефоном, але той причетність Фукса до компаній заперечує: стверджує, що підсанкційний олігарх до “Інвестохілс Веста” начебто жодного стосунку не має.


Однак, за інформацією з відкритих реєстрів, бенефіціарним власником “Інвестохілс Веста” є Андрій Волков. Останній, за даними ЗМІ, є діловим партнером Віталія Хомутинника та Павла Фукса. На Волкова оформлена велика кількість фірм, зокрема і ТОВ “ФК “Інвестохілс Веста”. Це товариство станом на квітень 2021 року взяло участь у 75 аукціонах на Prozorro, а загальна сума покупок перевищила 421 млн грн. 

Більше того, як зазначає журналіст, сам Павло Фукс в одному з інтерв’ю підтвердив купівлю боргів “Росави”. А отже – і свій зв’язок з “Інвестохілс Веста”.

Нагадаємо, фінансова компанія з орбіти російсько-українського бізнесмена Павла Фукса намагається в обхід закону розпродати майно білоцерківської ТЕЦ і містоутворюючого заводу “Росава”. Через це місто може залишитися без опалення та гарячої води на зиму.

Раніше фінансова компанія “Інвестохілс Веста” вже фігурувала у гучній справі про спробу рейдерського захоплення столичної будівлі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *