Головна main Безчинство “пісковиків” на Трипільській ТЕС: мер Українки заявляє про незаконні дії на стратегічному об‘єкті

Безчинство “пісковиків” на Трипільській ТЕС: мер Українки заявляє про незаконні дії на стратегічному об‘єкті

172

Мер Українки Олександр Туренко вбачає у спробі піщаних бізнесменів з компанії “Флемос” організувати точку перевалки піску на стратегічно-важливому вугільному складі Трипільської ТЕС серйозним порушенням.

Про це він розповів у коментарі “СтопКору”.


“Є наказ голови військової адміністрації, який забороняє наближатися на 200 метрів до об‘єктів критичної інфраструктури. Цей наказ голови – обов‘язковий до виконання на всій території, яка знаходиться в його підпорядкуванні на час військового стану. Невиконання наказу голови військової адміністрації несе за собою кримінальну відповідальність”, – наголосив він.

За словами мера Українки, Трипільська ТЕС – це об‘єкт критичної інфраструктури, від якого залежить життя всього міста.

“Це не багато, не мало, а десь під 20 тисяч населення. І комфорт людей залежить від роботи Трипільської ТЕС. Враховуючи те, що вугільний склад є невід‘ємною частиною Трипільської ТЕС, то це є об‘єкт критичної інфраструктури. І будь-яке пошкодження такого об‘єкту призведе до колапсу в місті. Саме тому, на мою думку, на період військового стану там не можна робити взагалі нічого”, – наголосив Туренко.

Він зазначив, що ТЕС працює на вугіллі, яке наразі безперебійно постачається на електростанцію. Втім, для нього відкритим лишається питання чому наразі держава не накопичує вугілля на складах.

“Тут подвійна ситуація. З однієї сторони якщо припустимо, що ця територія дійсно потрібна “Центренерго” і не потрібно її скорочувати, щоб зменшувати тариф. Бо кожен платіж з Трипільської ТЕС до “Центренерго” лягає на формування тарифів. Якщо ви менше платите податків за землю, значить у вас менша собівартість видобутку електроенергіі, значить ви можете зменшити на цю частку тариф для населення. Якщо ж ми цього не робим, а кажем, що нам потрібен весь склад, то в мене друге питання – чому на території цього складу не накопичуємо вугілля на опалювальний сезон? І це можна було б зробити. Чому не робиться – я не розумію”, – наголосив очільник Українки.

Нагадаємо, частину територій з вугільним складом Трипільської ТЕС було здано в оренду фірмі “Флемос”. Договір був заключений з “Центренерго”, якому підпорядкувується електростанція. Активісти ВГО “Стоп корупції” висловили сумніви щодо цієї угоди та заявили, що компанія-орендар може захотіти використати ділянку площею майже 3 га у якості точки перевалки піску.


І дійсно, 23 червня на території Трипільської ТЕЦ була помічена баржа, яка здійснювала розвантаження піску.

Фірму “Флемос” громадські активісти асоціюють з так званою “Обухівською піщаною королевою” Ларисою Ільєнко.

За даними фактами редакція “СтопКору” вже звернулася з інформаційним запитом до “Центренерго”.

Відзначими, що наразі роботи з вивантаження піску на території ТЕЦ зупинено.

Варто додати, що на місці активісти також зафіксували вагончик, ідентичний з тим, що був помічений на резонансному будівництві елітного КМ “Конче-Заспа Crystal”. Туди, за даними активістів, звозився незаконно намитий та арештований пісок, який видобувала за державний кошт під егідою розчистки водойми. Договір був заключений старим керівництвом КП “Плесо” з ТОВ “Сіті-О”.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *