Головна main Банк Англії підвищив ставку до 1,75%

Банк Англії підвищив ставку до 1,75%

108

За підняття ставки проголосували 8 з 9 членів Комітету з монетарної політики.

Центробанк Британії підвищив облікову ставку на 50 базисних пунктів до 1,75%. Це найбільш різке підняття ставки з 1995 року, на нього регулятор зважився через очікування рецесії.

Про це повідомляє пресслужба Банку Англії, зазначає FinClub.

Так, за підняття ставки проголосували 8 з 9 членів Комітету з монетарної політики. Передумовами до такого рішення є інфляційний тиск у Британії та решті Європи, який значно посилився з попереднього засідання Комітету.

Банк Англії очікує, що інфляція випередить травневий прогноз і зросте з 9,4% у червні до понад 13% у 4 кварталі 2022 року та залишатиметься на дуже високому рівні протягом більшої частини 2023 року, перш ніж впасти до цільового значення 2% через два роки.

Основною причиною такої інфляції у Банку Англії називають «різке зростання цін на енергоносії після вторгнення росії в України».

Також сповільнюється зростання ВВП Сполученого Королівства. Зростання цін на газ призвело до чергового значного погіршення перспектив діяльності у Сполученому Королівстві та решті Європи. За прогнозами, Британія ввійде в рецесію з четвертого кварталу цього року. Прогнозується, що реальний дохід домогосподарства після оподаткування різко впаде у 2022 та 2023 роках, а споживання скоротиться.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *