Головна main Агентство Fitch анонсує скорий дефолт Білорусі по єврооблігаціям

Агентство Fitch анонсує скорий дефолт Білорусі по єврооблігаціям

24

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента Республіки Білорусь в іноземній валюті до переддефолтного.

Про це йдеться у пресрелізі агентства.

Так, згідно зі звітом агентства, зниження рейтингу пов’язане з рішенням Білорусі оплачувати платежі з єврооблігацій у білоруських рублях.

Республіка вже провела перший платіж у національній валюті для виплати відсотків за єврооблігаціями з погашенням у 2027 році, але платіж у національній валюті “суперечить документації щодо облігацій, яка не допускає розрахунків в альтернативних валютах”.

“Якщо платежі з єврооблігацій не будуть здійснені відповідно до початкових умов до 13 липня, то Fitch вважатиме це дефолтом і знизить РДЕ Білорусі до рівня “RD” (обмежений дефолт), а рейтинг даного випуску єврооблігацій – до “D””, – попереджає агентство Fitch.

Також дефолтом вважатиметься обмін єврооблігацій на держоблігації, розміщені на внутрішньому ринку, номіновані в доларах, але розрахунки за якими вестимуться у білоруських рублях.

Нагадаємо, кремль спростував опубліковану раніше заяву Bloomberg про настання дефолту у росії. Прессекретар путіна Пєсков назвав повідомлення США про дефолт неправомірними.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *