Головна main 64% компаній із Польщі призупинили свою діяльність в Росії та перебувають у процесі виходу, – KSE Institute

64% компаній із Польщі призупинили свою діяльність в Росії та перебувають у процесі виходу, – KSE Institute

64

Остаточно пішли з РФ розробник одягу LPP та виробник замороженої продукції Hortex

Лише 6% міжнародного бізнесу, представленого на російському ринку до початку повномасштабної війни, остаточно згорнули свою діяльність в РФ. Наразі 179 компаній завершили вихід з російського ринку, а 1159 – перебувають у процесі виходу.

68% досліджуваних компаній з Польщі, які працювали в РФ, мають статус «вийшли» або «виходять».

Про це йдеться у щотижневому моніторингу KSE Institute про вплив виходу іноземних компаній на економіку РФ.

Станом на 29 січня 179 (або 6%) іноземних компаній завершили з Росії. За останній тиждень до категорії «вийшли» додалося 2 компанії. Наразі 1159 (38%) міжнародних бізнесів згорнули російські операції і виходять. Водночас 491 (16%) компанія скоротила поточні операції та продовжує вичікувати. Ще 1218 (40%) іноземних підприємств продовжують працювати в РФ без змін.

За підрахунками аналітиків KSE Institute, іноземні компанії, які остаточно пішли з РФ, забезпечували роботою щонайменше 307,6 тис. осіб (22,1% персоналу міжнародних компаній, представлених в Росії), їхній річний дохід складав $42,1 млрд, капітал компаній оцінювався у $34,4 млрд, а вартість активів сягала $37,1 млрд. У 2021 році вони сплатили $3,3 млрд податків, що дорівнює 13,4% від загальної суми податків, сплачених іноземним бізнесом до російських бюджетів всіх рівнів.

У 38-му щотижневому огляді експерти KSE Institute проаналізували поведінку на російському ринку компаній із Польщі. В останній довоєнний рік товарообіг між РФ і Польщею складав $22,5 млрд.

За підрахунками KSE Institute, 2 із 50 (4%) польських компаній завершили продаж своїх акції та остаточно пішли з РФ. 64% компаній із Польщі призупинили свою діяльність та перебувають у процесі виходу. Ще 24% – чекають, обмеживши діяльність. І лише 8% – все ще залишаються в РФ. Компанії, які вийшли, генерували близько 43% виручки польських компаній на російському ринку.

Остаточно пішли з РФ розробник одягу LPP та виробник замороженої продукції Hortex.

Згортають свою діяльність у Росії, зокрема, польська мережа магазинів Żabka та нафтовий концерн Orlen.

При цьому поки що вичікують такі компанії як виробник упаковок для напоїв Canpack та фармацевтичний завод Polpharma, який виробляє ліки для кардіології, гастроентерології та неврології.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *