Головна main 10 млн штрафу: після повторного розгляду суд підтримав позицію АМКУ у справі «Цитрамону»

10 млн штрафу: після повторного розгляду суд підтримав позицію АМКУ у справі «Цитрамону»

88

На думку 90,5% респондентів оформлення обох упаковок є дійсно подібним

У ході дослідження Комітет провів опитування споживачів та встановив, що на думку 90,5% респондентів оформлення обох упаковок є дійсно подібним.

Вищезазначені факти призводять до того, що необізнаний споживач, обираючи лікарський засобів може обмежуватись лише візуальним сприйняттям чи схожістю назви. Відтак і сприймати продукцію ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» як таку, що вироблена ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Важливо, що «Фармацевтична фірма «Дарниця» почала використовувати відповідне оформлення упаковки у 2016 році, а напис «Цитрамон» визначеним шрифтом (білими літерами на зеленому тлі) офіційно зареєстровано компанією у 2012 році. Дозволів на використання цих знаків відповідачеві не надавалося.

Зважаючи на викладені факти, Комітет визнав, що «Фармацевтична компанія «Здоров’я» неправомірно використовувала оформлення упаковки свого лікарського засобу «Цитрамон-Здоров’я», що є схожим на упаковку її конкурента. За це порушення підприємство оштрафували на 10 191 755 грн.

Відповідач оскаржив рішення АМКУ у суді. Перша інстанція підтримала позицію Комітету. Водночас у 2020-му році Північний апеляційний суд визнав недійсним це рішення АМКУ від 17.12.2020 № 793-р.

Своєю чергою АМКУ оскаржив таку позицію ПАГС у Верховному Суді, який постановив, що апеляційна інстанція неправильно оцінила докази Комітету у справі. Її було повернуто на повторний розгляд цьому ж суду.

Після повторного розгляду згаданого оскарження, 26 вересня ПАГС залишив згадане рішення Комітету у силі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.