Головна main Словаччина та Україна домовилися про ліцензування торгівлі зерном замість ембарго

Словаччина та Україна домовилися про ліцензування торгівлі зерном замість ембарго

44

Проте, поки ця система не буде запущена і повністю протестована, заборона на імпорт чотирьох товарів з України залишиться в силі

Міністри сільського господарства Словаччини та України домовилися про створення системи ліцензування торгівлі зерном, що дасть змогу зняти заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини після впровадження такої системи, пише Reuters.

«Міністри домовилися про створення системи торгівлі зерном, заснованої на видачі та контролю ліцензій», – йдеться в листі словацького міністерства.

Проте, поки ця система не буде запущена і повністю протестована, заборона на імпорт чотирьох товарів з України залишиться в силі. Словацьке міністерство повідомило, що Україна також погодилася припинити розгляд скарги у СОТ.

Контекст

15 вересня Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня. Водночас Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна. Словацька заборона імпорт українського зерна впроваджена до кінця року.

Мінекономіки повідомило, що Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону ввезення агропродукції.

Згідно із запропонованим планом, Україна буде контролювати і регулювати експорт, погоджуєчи з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і об’єм аграрної продукції з чотирьох культур, вони в свою чергу визначають чи готові приймати ці культури, коли і в яких об’ємах, повідомляло Мінагрополітики.

Лише після цього Україна видаватиме дозволи вітчизняним підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами

Уряд України 19 вересня схвалив нову процедуру експорту певних видів продукції до окремих держав-членів ЄС. В ній передбачено, що 4 культури: кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця, які йдуть в режимі експорту до 5 держав мають отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *