Головна main Закон про криптовалюти на території ЄС офіційно опублікований

Закон про криптовалюти на території ЄС офіційно опублікований

72

Через 20 днів він набуде чинності, щоправда, окремі положення щодо стейблкоїнів впроваджуватимуться протягом наступних півтора року

Сьогодні, 9 червня, в Офіційному журналі Європейського Союзу (OJEU) був опублікований Закон ЄС про ринки криптоактивів (Markets in Crypto-assets — MiCA).

Через 20 днів він набуде чинності, щоправда, окремі положення щодо стейблкоїнів впроваджуватимуться протягом наступних півтора року.

Юристи попереджають — фактично правила будуть застосовані з 30 грудня 2024 року. Лише деякі положення набувають чинності трохи раніше — 30 червня 2024 року.

Нагадаємо, що 31 травня документ був підписаний Президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою та Міністром сільського господарства Швеції Петером Куллгреном.

МіСА пропонує криптокомпаніям, включно з виробниками криптогаманців, отримати ліцензію на роботу в Євросоюзі. Також біржі будуть зобов’язані дотримуватися всіх норм управління та захисту прав споживачів, які діють на території ЄС.

Закон про цифрові активи є комплексною спробою ЄС врегулювати послуги, пов’язані з криптовалютами, які ще не охоплені чинним законодавством. Мета цього регулювання — сприяння інноваціям та чесній конкуренції, забезпечення високого рівня захисту прав споживачів, підтримка цілісності ринку та надання можливості провайдерам криптовалютних послуг масштабувати свій бізнес на міжнародній основі.

Поява цих правил пов’язана з численними проблемами, з якими криптовалютний сектор зіткнувся за останні рік-півтора — крахом TerraformLabs та банкрутством FTX, проблемами у традиційній банківській системі США та нещодавніми судовими позовами SEC проти Binance і Coinbase.

У Європарламенті наголосили, що фінальна версія документа зазнала численних поправок, саме тому редакція та ухвалення законопроекту зайняли стільки часу. Остаточну версію документа також переклали всіма мовами країн-членів ЄС.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *