Головна main Археологи виявили найстарішу дерев’яну споруду у світі: їй майже півмільйона років

Археологи виявили найстарішу дерев’яну споруду у світі: їй майже півмільйона років

61

Це означає, що дерево обробляли до появи Homo sapiens

Археологи виявили найстаріші сліди існування дерев’яної конструкції, створеної руками людини.

Два стовбури дерева з насічками, схожими на колоди Лінкольна, збереглися на дні річки Каламбо в Замбії. Очікуваний вік колод — 476 000 років. Це означає, що дерево обробляли до появи Homo sapiens.

Колода Лінкольна (Lincoln Logs) – американська дитяча іграшка, складається з мініатюрних колод з квадратними виїмками, які використовували для будівництва невеликих фортів і будівель. Їх винайшов близько 1916 року Джон Ллойд Райт, другий син відомого архітектора Френка Ллойда Райта.

Археологи розкопали колоди біля водоспаду Каламбо на озері Танганьїка на півночі Замбії. Це місце вчені досліджують із 1950-х років. У ході попередніх розкопок навколо невеликого озера, розташованого вище за водоспадом, вчені знайшли кам’яні знаряддя праці та дерев’яні артефакти. Вони допомогли дослідникам краще зрозуміти еволюцію та культуру людини протягом сотень тисяч років.

Однак новий аналіз п’яти модифікованих шматків дерева з Каламбо показав, що предки сучасної людини заселили це місце набагато раніше, ніж вважали вчені. Тепер вони більше дізналися про життя та рівень інтелекту наших предків часів середнього плейстоцену (від 781 000 до 126 000 років тому).

Крім колод дослідники знайшли й інші предмети — два кам’яні знаряддя нижче за рівень річки, і три дерев’яні, покриті глиняними відкладеннями, над рівнем річки. Всі дерев’яні артефакти збереглися протягом сотень тисяч років завдяки підвищенню рівня грунтових вод.

За допомогою люмінесцентного датування зразків піску з цієї ділянки, вчені виявили зрізану колоду і шматок дерева, що звужується, якому 324 000 років; палицю-копалку – 390 000 років; а також дерев’яний клин і дві колоди — 476 000 років.

Нещодавно виявлені об’єкти можуть відсунути дати ранніх прикладів обробки дерева і допомогти вченим краще зрозуміти технологію, якою володіли наші предки-гомініди.

Результати дослідження опубліковані у журналі Nature.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *