Головна main Розпочався суд у справі Гандзюк. Левін скаржиться на побої

Розпочався суд у справі Гандзюк. Левін скаржиться на побої

1248

У Дніпровському райсуді Києва 18 серпня почалося перше, підготовче засідання з винесення вироку підозрюваним в організації нападу на Херсонську активістку Катерину Гандзюк, що призвів до її смерті.

Обидва підозрюваних-голова Херсонської ОДА Владислав Мангер і помічник-консультант депутата цієї ОДА Олексій Левін — знаходяться в залі суду. При цьому Левін напівоголений. Фото із залу опублікував у Facebook адвокат Масі Найєм.

У коментарі LB.ua Масі Найєм повідомив, що Левін заявляє, нібито до нього застосовували фізичну силу, тому що він відмовлявся йти на засідання. Відмовлявся він нібито через те, що його змушували дати свідчення щодо Мангера.

“Він не може толком пояснити, чому він в такому вигляді. Обґрунтовує це тим, що його били. Тільки як це пов’язано з тим, що він без одягу — незрозуміло. Запитали у начальника конвою, чи били його, – підтвердив, що ніхто не бив. Він повинен був бути доставленим до суду, але відмовлявся одягатися і, по суті, знаходиться тепер в такому вигляді. При цьому конвой каже, що тут у нього є одяг, з його камери. На це підсудний відповів, що це не його одяг і він відмовляється одягатися”, — пояснив адвокат.

Левін також заявив судді, що у нього болить зуб. До зали суду приїхала швидка допомога.

Адвокат Масі Найєм також зазначив, що перед засіданням Левіна в зал суду буквально занесли — його тримали за руки і за ноги.

“Ця людина просто не хотіла йти. Така у нього позиція”, – повідомив Найєм.

Сам Левін, звертаючись до судді, заявив, що над ним мало не щодня знущаються.

“З 31 числа через день наді мною знущаються, ваша честь, з однією метою, щоб я до сьогоднішнього суду дав свідчення про Мангера. Якщо я не дам свідчення, то сьогодні прокурор клопотатиме під виглядом безпеки тримати мене в ізоляторі тимчасового утримання СБУ (скорочено ІТТ, — Ред.). ІТТ, Ваша честь, це там, де немає медицини, нічого. Мене там б’ють, сьогодні мене тягнули – теж побили”, – заявив підсудний.

Нагадаємо, що 31 Липня 2018 року в Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою активістку Гандзюк біля її будинку. 4 листопада вона померла.

За версією слідства, Мангера підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з Левіним організував нанесення тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що призвели до її смерті. Мангера і Левіна підозрюють у злочинах за ч.3 ст. 27, ч. 2 Ст. 28 і ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.