Звільнено з полону кіборга «Рахмана»

Згідно повідомлення, розміщеного на офіційному сайті Президента України, Петро Порошенко зустрівся з «кіборгом» Андрієм Гречановим (позивний «Рахман»), якого напередодні було визволено з полону.

Глава держави наголосив, що визволити начальника відділення розвідки 81-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Андрія Гречанова вдалося тільки з 18-ї спроби. «Сьогодні не лише для Ваших мами та дружини справжнє свято, а й для кожного з нас, і для мене також. Воїне, ласкаво просимо додому», — зазначив Президент. Петро Порошенко нагадав, що ще під час зустрічі в Нормандському форматі він звернувся до канцлера Німеччини Ангели Меркель та Президента Франції Франсуа Олланда з проханням натиснути на Путіна, щоб звільнити кіборга.

Глава держави повідомив, що задля визволення українця підписав Указ про помилування російського майора Старкова.

Президент подякував всім, хто брав участь у звільненні українського захисника. «Знаю, наскільки важко було це зробити і скільки людей в цьому було задіяно», — сказав Петро Порошенко.

Президент зателефонував дружині й мамі кіборга Рахмана та подякував за такого чоловіка і сина. «Хочу Вам подякувати за те, що Ви виховуєте таких синів — справжніх героїв України, які роблять все для того, щоб територія України була звільнена, і які є прикладом як треба любити Україну та воювати», — сказав Петро Порошенко в розмові з мамою кіборга.

Глава держави подякував кіборгу за мужність та силу духу: «За всі місяці героїчного перебування в полоні Ви показали стійкість українського воїна і показали, що таке справжні українські десантники-розвідники».