ЗСУ має досягнути сумісності із арміями НАТО до 2020 р.

Збройним Силам України визначено завдання до 2020 року досягнути повної сумісності із арміями країн-членів НАТО. Про це йшлося під час зустрічі начальника Генштабу Віктора Муженка з директором офісу НАТО зі стандартизації генерал-майором Едвардасом Мажейкісом, – повідомляє прес-служба ЗСУ.

Під час брифінгу для керівного складу Генштабу ЗСУ розглянуто стан та перспективи реформування системи стандартизації в сфері оборони України, результати оцінки існуючої національної системи стандартизації, а також хід реалізації програми Трастового фонду НАТО з логістики та стандартизації.

Створення нової системи нацбезпеки передбачає досягнення ЗСУ максимально високого рівня взаємосумісності зі збройними силами країн-членів Альянсу.

«Збройним Силам України визначено амбітне завдання — до 2020 року досягнути повної сумісності з відповідними силами держав-членів НАТО. Ми повинні його виконати, але також ми усвідомлюємо, як нелегко буде це зробити», — зазначив Віктор Муженко. Начальник Генштабу ЗСУ також підкреслив, що взаємосумісність — це в першу чергу володіння англійською мовою, практичне використання прийнятих в Альянсі доктрин та процедур, і вже потім впровадження матеріально-технічних стандартів, зокрема і в озброєнні.

Едвардас Мажейкіс додав, що для успішного переходу до нових стандартів особливо важливо працювати як одна команда та забезпечити взаємодію між органами військового управління. Він представив присутнім можливий варіант майбутньої системи стандартизації Міноборони України та Генштабу ЗСУ.