Золотовалютні резерви України зросли до $9,969 млрд

Національний Банк України повідомив, що станом на 1 квітня 2015 року обсяг міжнародних резервів України становив 9,969 млрд доларів в еквіваленті. Згідно із повідомленням, динаміка резервів в березні поточного була обумовлена отриманням коштів від Міжнародного Валютного Фонду в рамках Механізму розширеного фінансування у сумі 4,872 млрд доларів, у тому числі на користь Кабінету Міністрів України у сумі 2,633 млрд доларів.

«Також збільшенню обсягу резервів у березні сприяло надходження коштів на користь Уряду у сумі 200 млн канадських доларів», — йдеться у повідомленні.

НБУ заявив, що на рівень міжнародних резервів також вплинули його інтервенції з купівлі іноземної валюти на суму 581,4 млн доларів. Обсяг інтервенцій з продажу валюти становив 372,5 млн доларів, з яких 281,3 млн доларів було продано за адресними інтервенціями державним підприємствам НАК «Нафтогаз України» та ДП НАЕК «Енергоатом».

«Обсяг міжнародних резервів України на сьогодні є достатнім для виконання зобов’язань та поточних операцій уряду і Національного банку», — повідомили у Нацбанку.