Золотовалютні резерви України знизились до $5,6 млрд

Національний Банк України повідомив, що 1 березня 2015 року обсяг міжнародних резервів України становив 5,625 млрд у доларовому еквіваленті.

  «Їх динаміка в лютому поточного року значною мірою була обумовлена здійсненням платежів уряду та Національного банку з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (539,1 млн доларів в еквіваленті), у тому числі Міжнародному валютному фонду», — йдеться у повідомленні.

На рівень міжнародних резервів вплинули заходи Національного банку з продажу іноземної валюти на суму 651,3 млн доларів, з яких 560,4 млн доларів було продано за адресними інтервенціями. Обсяг інтервенцій з купівлі валюти становив 144,7 млн доларів.

 «Ураховуючи те, що Україна очікує на позитивне рішення Ради директорів МВФ щодо надання нового пакета фінансової допомоги вже 11 березня цього року, обсяг міжнародних резервів України на сьогодні є достатнім для виконання зобов’язань та поточних операцій уряду і Національного банку в короткостроковій перспективі», — заявила прес-служба НБУ.