Закон про люстрацію не подобається Венеціанській комісії

В ході учорашньої зустрічі президента України Петра Порошенка з делегацією Венеціанської комісії обговорювалася необхідність внесення змін до Конституції та недосконалість закону про люстрацію.

Як повідомляє прес-служба президента України, голова Венеціанській комісії Джанні Букіккіо зазначив, що закон про люстрацію — «поганий закон», який треба доопрацьовувати та приводити у відповідність до європейських стандартів. На думку голови комісії, на час, потрібний для удосконалення закону, його дію слід призупинити. Пан Букіккіо також запевнив присутніх, що організація, яку він очолює, готова надавати Україні допомогу в напрацюванні законодавства. За його словами, Венеціанська комісія  буде «працювати настільки швидко, наскільки це можливо».

Вже наступного тижня до нашої країни прибуде делегація спеціалістів Венеціанської комісії, яка проведе низку зустрічей, зокрема у Міністерстві юстиції.

Нагадаємо, що Венеціанська комісія це дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, який надає висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям. Офіційна назва цього органу — Європейська комісія за демократію через право.