За правопорушення на виборах нарешті будуть карати?

За результатами минулих парламентських виборів міліція відкрила 451 кримінальне провадження, з яких 16 направлені до суду з обвинувальними вироками, а двоє осіб на Черкащині за підкуп виборців притягнені до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк 5 років.

Про це сьогодні повідомив заступник начальника Головного слідчого управління Ігор Цюприк на брифінгу у МВС України. За результатами парламентської кампанії до Верховної Ради України у 2014 році надійшло понад 4 тисячі заяв і повідомлень, за якими міліція відкрила більше 450 кримінальних проваджень, у тому числі 291 — за порушення виборчих прав громадян. Крім того, 134 кримінальних провадження стосувалися підкупу виборців.

За словами І. Цюприка, працівники підрозділу постійно моніторять стан розслідування злочинів у сфері порушення виборчих прав громадян, і якщо справа має суспільний резонанс, то її ретельно вивчають. Так, за ініціативою Головного слідчого управління скасовано 17 постанов про закриття кримінальних проваджень.

У рамках нового виборчого процесу міліція вже відкрила 25 кримінальних проваджень, з яких 11 стосуються безпосередньо виборчих прав громадян. І. Цюприк також наголосив, що оскільки більшість кримінальних правопорушень на виборах відносяться до категорії тяжких і передбачають покарання у вигляді позбавлення волі, правоохоронці мають змогу проводити повний комплекс необхідних заходів, аж до затримання на місці злочину.