З 1 серпня запрацює електронне адміністрування ПДВ

Як повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України, вже з 1 серпня цього року підприємці запрацюють за новою удосконаленою системою електронного адміністрування ПДВ.

Вчора, 28 липня Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість».

Заступник Глави АПУ Дмитро Шимків привітав підписання такого важливого законодавчого акту. За його словами, це третій закон, підписаний Президентом України, з низки законів про адміністрування податку на додану вартість. Метою яких є припинення зловживання з ПДВ та незаконного відшкодування цього податку.

Голова ДФС Роман Насіров доповів, що електронна система адміністрування ПДВ працює в звичайному режимі вже місяць. За цей час зареєстровано 20 млн податкових накладних та розрахунків коригування на суму ПДВ 58 млрд грн, та більше 60 тис. митних декларацій на суму ПДВ 11 млрд грн. Також поповнено ПДВ рахунки на суму 10,5 млрд грн.

Важливими нормами з удосконалення СЕА стане покращення роботи самої системи адміністрування, зокрема виправлення помилок, зниження ризику формування фіктивного податкового кредиту, а головне — зменшення кількості перевірок.

Переваги відчують сільгоспвиробники, постачальники комунальних послуг та інші сфери підприємницької діяльності. «Вже з 1 серпня підприємці запрацюють за новим удосконаленим законодавством», — наголосив Голова ДФС.