Євросоюз надасть Україні транш у 600 млн євро

У прес-релізі, розміщеному на сайті Єврокомісії 16 березня 2017 р., зазначається, що сьогодні Єврокомісія від імені Євросоюзу прийняла рішення про надання другого траншу макрофінансової допомоги Україні, розміром 600 млн євро.

Сумарна макрофінансова допомога (МФД) Україні, яку надав Євросоюз з початку 2014 р., включно із цим траншем дорівнюватиме 2,81 млрд. євро. Це найбільша сума МФД, яку надавав Євросоюз країнам, які не входять до складу ЄС, вказано у прес-релізі.

У прес-релізі Єврокомісії зазначається, що Україна в основному виконала політичні зобов’язання, погоджені з ЄС для надання другого траншу МФД. Які включали прийняття важливих заходів щодо посилення боротьби з корупцією, для сприяння забезпеченню більшої прозорості в управлінні державними фінансами, модернізації державного управління, для просування поточних реформ в енергетичному та фінансовому секторі, для поліпшення бізнес-середовища та зміцнення мереж соціальної безпеки. Єврокомісія вважає, що ці структурні реформи принесуть користь громадянам України, що і є кінцевою метою надання допомоги від ЄС.

Планується, що кошти будуть переведені Україну в кінці березня або на початку квітня.