Європарламент затвердив відміну короткострокових віз для українців

Сьогодні на пленарному засіданні Європарламент звільнив громадян України від вимоги мати візу для короткострокового перебування у ЄС, про що йдеться у прес-релізі Европарламенту.

Згідно з новим законом, українці, що мають біометричний паспорт, зможуть в’їжджати в ЄС без візи на 90 днів в будь-який 180-денний період «для туризму, відвідування родичів або друзів або для ділових цілей, але не для роботи». Рішення поширюється на всі країни ЄС, за винятком Ірландії і Сполученого Королівства, а також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

«Україна досягла всіх контрольних показників, тому вимогу відносно візи слід скасувати», – зазначила доповідач з цього питання Марія Габріель, додавши, що скасування візи стане «ще одним дуже сильним сигналом того, що Україна є ключовим партнером для Європейського Союзу в Східному партнерстві».

Рішення затверджене 521 голосом проти 75, а 36 парламентарів утрималися.

Рішення повинно бути офіційно затверджено Радою Міністрів. Воно, ймовірно, вступить в силу в червні, через 20 днів після його опублікування в Офіційному журналі ЄС.