Єменські повстанці контролюють столицю, президент втік

У Ємені шиїтські повстанці захопили президентський палац у столиці Сані. Внаслідок цього президент держави Абда Раббо Мансура Хаді втік. Із колишньої столиці Ємену, міста Адена, надійшло повідомлення міської влади про те, що у країні був здійснений державний переворот. Повітряне та морське сполучення з країною призупинено.

Рада безпеки ООН засудила збройні сутички у Ємені і висловила підтримку президентові Хаді. Вона також закликала вирішити конфлікт мирним шляхом.

Ватажок повстанців Абд аль-Малік аль-Хусі звернувся до громадян з телевізійною промовою, в якій звинуватив президента Хаді у корупції та тиранії. Цим він показав своє небажання спілкуватися з владою країни дипломатичним шляхом.

Нагадаємо, що в Ємені вже тривалий час проходить протистояння між владою та хоуситами, які мають автономію у провінції Сада на півночі Ємену та прагнуть збільшити свої права. Представники автономії відкинули проект Конституції, за яким Ємен мав стати федерацією з шести автономій. 17 січня повстанцями був викрадений голова президентської адміністрації, після чого було оголошене перемир’я.