Яценюк обіцяє прозоре адміністрування ПДВ

«Ми ні на один крок не відступимо від прозорої і чіткої системи адміністрування податку на додану вартість», — заявив прем’єр.

Як повідомляє Урядовий портал, прем’єр звернувся до Голови Державної фіскальної служби Романа Насірова після підписання Президентом України закону про особливості адміністрування ПДВ відзвітувати про імплементацію цього закону за результатами місяця: «Хочу поміряти обсяги надходжень податку на додану вартість у минулому році у цей місяць, і обсяги, які ми отримаємо після введення нової системи адміністрування ПДВ».

Арсеній Яценюк нагадав, що в Парламенті були конкретні спроби «з чемоданами» поламати схему особливого порядку адміністрування ПДВ»: «Не вийшло. Тому що скасування спеціальної процедури адміністрування ПДВ на руку тільки тим, хто займається тіньовим бізнесом, відмиває гроші, сидить на податкових ямах і витягує з бюджету мільярди гривень».

«Це завжди була годувальниця на мільярди гривень для податкової, СБУ, прокуратури, податкової міліції і окремих банків, які покривалися правоохоронною системою. Ось фактично п’ять елементів, які вимивали з бюджету мільярди гривень», – підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив на необхідності прозорої системи відшкодування ПДВ. Чіткі критерії автоматичного відшкодування, зазначив він, прописані в законі. Проте в іншій частині, так званому «схемному» ПДВ, далі відбувається розкрадання державних коштів: «Ліва» компанія просто заповнює папірець, який називається податкова декларація по ПДВ, вносить її в систему. І після цього з’ясовується, що бюджет країни винен податковій ямі мільйон чи мільярд. Це не просто розкрадання, це класична схема грабежу державного бюджету».