Яценюк не бачить альтернатив децентралізації

Як повідомляє «Урядовий портал», прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про свою підтримку курсу на децентралізацію, та наголосив, що питання децентралізації «не має альтернативи».

«Для того, щоб завершити процес децентралізації, необхідно ухвалення змін до Конституції. Підтримую Президента України в необхідності завершення конституційного процесу. Сподіваюся, що Парламент далі буде рухатися по шляху внесення змін і доповнень до Конституції», — наголосив на засіданні Уряду в середу, 5 серпня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Окрім цього, зазначив Глава Уряду, необхідно ухвалити близько 400 законів, «які завершать процес як адміністративної, так і соціальної, економічної і бюджетної децентралізації».

Глава Уряду наголосив, що об’єднання громад повинно бути виключно добровільним: «У рамках цього добровільного об’єднання ніхто не має права змушувати територіальні громади приймати відповідні рішення — це вибір кожної людини і кожної територіальної громади. Або живемо без змін, або починаємо мінятися, і ці зміни йдуть на краще».

Глава Уряду підкреслив, що бюджетна децентралізація, проведена в поточному році, «дала дуже чіткий результат — в середньому плюс 40% доходів місцевих бюджетів».