Яценюк: МВС і поліція повністю деполітизовані щодо місцевих виборів

На думку Арсенія Яценюка у питанні місцевих виборів МВС і поліція повністю деполітизовані. Важить тільки захист прав громадян обирати і бути обраними.

За повідомленням прес-центру КМУ, 20 жовтня Прем’єр-міністр України на засіданні колегії МВС України щодо підготовки органів внутрішніх справ до забезпечення правопорядку під час проведення місцевих виборів зазначив: «МВС і нова Національна поліція України є повністю деполітизованими. Це означає, що для Уряду, МВС, Національної поліції не має жодного значення ні назва партії, ні політичні гасла і прапори. Вартує тільки одне – закон і захист прав громадян України щодо обрання місцевих депутатів і права балотуватися й бути обраним».

Арсеній Яценюк нагадав, що Україна вже має досвід належного проведення президентської кампанії минулого року і парламентської кампанії, які були визнані ОБСЄ та західними партнерами як такі, що відповідають найвищим стандартам виборчого процесу.

Проте, Прем’єр-міністр підкреслив, що і сьогодні ще залишаються стандартні порушення виборчого процесу, основа яких — підкуп виборців.

Глава Уряду наголосив, що органи внутрішніх справ разом зі Службою безпеки України і всією правоохоронною системою повинні докласти максимальних зусиль до того, щоб боротися з політичною корупцією: «Сьогодні купують голос, а завтра будуть «відбивати» гроші за підкуп виборців, ділити землю, комунальні підприємства і розтягувати місцевий бюджет. Боротьба з корупцією і політичною корупцією починається під час виборів. Менше корумпованих політиків прийде до влади — буде менше шансів на корупцію в країні».