Яценюк: арештовані 1,5 млрд доларів режиму Януковича необхідно конфіскувати на користь держбюджету в 2016 році

Прем’єр-міністр України наполягає на необхідності виконання юридичних процедур щодо конфіскації активів режиму Віктора Януковича, які були заарештовані ще в 2014 р., як повідомляє прес-служба КМУ на сайті «Урядовий портал».

«Сорок мільярдів гривень — це те, що повинно бути конфісковано і зараховано до державного бюджету України в 2016 році», — наголосив Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 2 грудня.

Прем’єр-міністр нагадав, що ще в 2014 р. через урядовий орган, який відповідає за боротьбу з відмиванням коштів, було заарештовано 1,5 млрд доларів США активів, «якими володіли Янукович і наближені до нього особи». Арсеній Яценюк декілька разів звертався до органів прокуратури і всієї правоохоронної системи з тим, щоби ці кошти були конфісковані.

Глава Уряду звернувся до українського Парламенту невідкладно ухвалити додатковий закон, який дає можливість провести процедуру конфіскації цих коштів. Він також звернувся до правоохоронних органів і судової системи «прийняти відповідні судові рішення, які дадуть можливість отримати до бюджету додатково понад 40 мільярдів гривень».

«Позиція Уряду полягає в тому, що ці 40 мільярдів гривень, які повинні бути конфісковані за всіма юридичними процедурами, сформують спеціальний фонд. Цей спеціальний фонд буде використовуватися додатково як на національну безпеку і оборону, так і на інші витрати, які необхідно покрити», — підкреслив Яценюк.