Вже завтра зареєструвати бізнес можна буде за один день

На брифінгу в Кабміні Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що від сьогодні зареєструвати бізнес в Мін’юсті, ДФС, Пенсійному фонді та органах статистики можна буде впродовж робочого дня.

Сьогодні вступили в силу спільні накази Мін’юсту та Міністерства фінансів про електронний онлайн обмін інформацією між відомствами. Відповідні документи підписані ще 2 тижні тому з Мінекономіки (відповідає за органи статистики) та Мінсоцполітики (відповідає за Пенсійний фонд).

«ДФС до останнього не йшла на такі радикальні зміни. Але після того, як особисто Міністр фінансів втрутилася в ситуацію, ми також підписали спільний наказ з Мінфіном про онлайн обмін інформацією з наших реєстрів, і про реєстрацію податковими органами в онлайн режимі тих підприємців, які зареєструвалися в Міністерстві юстиції», — зазначив очільник Мін’юсту.

«Якщо ви зареєструвалися в реєстрі Мін’юсту, кожні 2 години ця інформація в електронному вигляді потрапляє до інших органів. А ці органи протягом двох годин надають оновлену інформацію зі свого реєстру. По простому кажучи, якщо ви на початку дня зареєструвалися як підприємець, до кінця дня ви вже будете стояти на обліку в усіх інших органах без необхідності ходити по цих органах і стояти в чергах», — наголосив Міністр юстиції.

Однак, наступних 2 тижні система працюватиме у тестовому режимі. За цей час буде виявлено та усунуто всі недоліки.

Міністр юстиції додав, що це дуже серйозний показник для Світового банку для підвищення позиції України в рейтингу Doing Business.