Вже працює програма забезпечення безкоштовними ліками

Починаючи з 1 квітня запрацювала програма «Доступні ліки» – програма забезпечення безкоштовними ліками громадян України, які страждають на деякі хронічні захворювання, про що стогодні повідомив Володимир Гройсман на позачерговому засіданні Уряду.

Міністерство охорони здоров’я інформує, що  Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: 1) серцево-судинні захворювання; 2) бронхіальна астма; 3) цукровий діабет 2 типу.

Але без рецепта пацієнт не може отримати ліки за цією програмою.

На кожен лікарський засіб, який підпадає під програму «Доступні ліки» лікар має виписати окремий рецепт. З цим рецептом пацієнт іде до аптеки, що бере участь у програмі і має спеціальну наліпку (фото).

В аптеці пацієнту пропонують ліки декількох торгових марок, які містять цей засіб. Якщо хворий вирішує, що придбає найдешевші ліки, тоді він отримає їх безкоштовно. Якщо він вирішить придбати дорожчі, то у цьому випадку йому доведеться доплатити різницю між ціною найдешевших ліків і тих, що він вирішив придбати.

Якщо лікарський засіб підпадає під програму «Доступні ліки», тому що його ціна значно вище максимально дозволеної Реєстром гранично оптово-відпускних цін , вартість цього засобу держава не відшкодовує.

Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, хворий може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку або звернутись в іншу аптеку.