Вшанування пам`яті жертв Голодомору

Держкомтелерадіо організовує широке висвітлення державними ТРК заходів із вшанування пам`яті жертв голодоморів, повідомляє прес-служба Комітету.

28 листопада в ефірі державних ТРК транслюватимуться також тематичні теле- та радіопередачі, художні та документальні фільми, присвячені трагічним сторінкам історії України.

Гаслом заходів 2015 року із вшанування пам’яті українців, які загинули від штучно влаштованого комуністичним режимом голоду, є слова «Щоб світ знав».

«Держкомтелерадіо рекомендував вітчизняним ЗМІ при підготовці тематичних телерадіопрограм скористатися інформаційними матеріалами, наданими Українським інститутом національної пам’яті, та особливо вшанувати пам’ять людей, які ризикуючи кар’єрою, свободою або навіть життям зробили все, щоб зберегти та поширити правдиві відомості про Голодомор», — говорить перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

«Люди Правди. Щоб світ знав!» — так називається інформаційна кампанія, яку готує НТКУ до ефіру 28 листопада. Вона складається із міжпрограмних роликів власного виробництва, що розповідають про людей, які фіксували правду про Голодомор 1932–1933 рр. та донесли її людству. Також в ефірі «UA: Перший» 28листопада заплановано показ документальних та художніх фільмів, посвячених пам’яті жертв голодоморів.

В ефірі Українського радіо звучатимуть історичні довідки, транслюватимуться репортажі із жалобних акцій, тематичні радіопередачі. Обласні та регіональні державні телерадіокомпанії висвітлюватимуть Всеукраїнську акцію «Запалимо Свічку Пам’яті». Також вони підготували до ефіру 28листопада тематичні програми та передачі.

Державні ТРК, плануючи програми на тиждень, врахували рекомендації Держкомтелерадіо утриматись у День пам’яті жертв голодоморів від трансляції комедійних фільмів, розважальних, музично-розважальних, концертно-видовищних передач, теле- і радіовікторин, а також трансляції рекламних роликів і анонсів, що містять елементи шоу та розваг.