ВР підтримала введення інституту приватних виконавців

Прес-служба Мін’юсту повідомляє, що Верховна Рада прийняла у першому читанні пакет законопроектів, який передбачає реформу виконавчої служби і введення інституту приватних виконавців.

Прийняті ВР законопроекти, «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (№ 2506а) та «Про виконавче провадження» (№ 2507а), розроблені Міністерством юстиції за участі експертів та громадськості.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, нині виконується лише 20% рішень українських судів. При розробці законопроектів були взяті моделі, які успішно працюють в країнах ЄC. Введення схожої системи в Польщі дало змогу підвищити відсоток виконання рішень до 80%.

Прибирається дуже багато бюрократичних процедур з чинного законодавства, вводиться змішана система виконання судових рішень і інститут приватних виконавців. Будуть не колектори, а приватні виконавці судових рішень в сфері бізнесу. «Соціально чутливі питання й питання, які стосуються держави, й надалі виконуватимуться державними виконавцями», — заявив очільник Мін’юсту.

Суттєво скорочується система державних виконавців. Це буде малочисельна група з хорошими зарплатами і мотивацією. «Якщо у простого українця не буде грошей на приватного виконавця, він піде до державного і якість послуг там буде не гіршою», — додав П. Петренко.