ВР не змогла обрати свого представника з аудиту НАБУ

За кандидатуру Найджела Брауна проголосували 200 депутатів. Єгор Соболєв виступив на ВР проти його обрання. Соболєва підтримала частина депутатів фракцій «Самопоміч», «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка», які під час розгляду питання блокували трибуну ВР.

Раніше цього дня Голова комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв звернувся у Фейбуці до громадськості і закликав прийти до Верховної Ради, щоб завадити голосуванню за обрання Найджела Брауна: «Клептократи у Парламенті хочуть голосувати за призначення Найджела Брауна аудитором Антикорупційного бюро близько 11:00. Приходьте під Парламент. Позиція багатьох здатна захистити незалежність Антикорупційного бюро».

Наразі спікер Андрій Парубій відправив питання на доопрацювання до антикорупційного комітету ВР.

У 2017 році має проходити перший зовнішній аудит НАБУ за два роки роботи. Згідно з законодавством, Верховна Рада, уряд та президент України повинні делегувати по одному своєму представнику до комісії, яка має здійснювати аудит НАБУ.

Соболєв на своїй сторінці у Фейсбуці раніше зазначив, що намагання висунути Н. Брауна аудитором «є початком плану усунення Артема Ситника з посади директора НАБУ, яке у своїх розслідуваннях виходить на вище керівництво держави. Негативний висновок аудиту дозволяє звільнити директора бюро».

Голова комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції має намір повторно рекомендувати парламенту обрати заступника генінспектора Мін’юсту США Роберта Сторча в комісію зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності НАБУ або оголосити новий конкурс на посаду аудитора.