Волонтери оснастили «Гетьман Сагайдачний» сучасним радаром

Фрегат «Гетьман Сагайдачний» завдяки допомозі з боку волонтерського руху «Повернись живим» оснащений сучасним навігаційно-радіолокаційним радаром, повідомляє прес-служба Міноборони.

Сьогодні, 4 грудня, особовий склад флагманського корабля українських ВМС за участі засновника благодійної організації Віталія Дейнеги продемонстрував можливості станції представникам вітчизняних засобів масової інформації.

«Наявність цього радару на озброєнні значно розширює тактичні можливості корабля, суттєво підвищує рівень виявлення цілей, їх класифікації, а також рівень навігаційної безпеки», — повідомив журналістам флагманський спеціаліст радіотехнічного озброєння бригади надводних кораблів капітан-лейтенант Сергій Курдюк.

Станція, яка перебувала на озброєнні, була менш функціональною, вона не взаємодіяла з різними новітніми системами, зокрема, з АІF (автоматична ідентифікація кораблів/цілей). Оператору доводилося вручну вирішувати багато завдань, з якими сьогодні успішно справляється нова станція. Сучасний радар може супроводжувати одночасно до 100 цілей на відстані до 96 морських міль (близько 180 км).

Віталій Дейнега повідомив, що «Гетьман Сагайдачний» — не перший корабель українських ВМС, який благодійна організація оснастила сучасним радаром. Станція коштує близько 280 тисяч грн.

««Гетьман Сагайдачний» — наш головний, флагманський корабель флоту, і ми не маємо права його втратити, чи ризикувати ним. Тому питання коштів тут взагалі не стояло. Якщо радар підвищує спроможності корабля, умовно кажучи, на 20, чи на 30 відсотків, то затрати вже виправдані», — зазначив Віталій Дейнега.