Визнання депортації кримських татар у 1944 р. геноцидом свідчить про формування нової України

На прес-конференції 17 листопада 2015 р. в ІА «Укрінформ» обговорювали постанову ВР України про визнання депортації кримських татар 18 травня 1944 року геноцидом.

Як повідомляє прес-служба Мінінформполітики України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров назвав постанову «поверненням боргу» кримським татарам.

«Головне, що наше суспільство ментально об’єднується та згадує минуле для запобігання подібних злочинів в майбутньому», — зазначив Рефат Чубаров.

За словами радника Міністра Еміне Джеппар, наразі Україна, як держава, а українці, як суспільство, перезавантажуються.

«Революція Гідності, анексія Криму та війна на Сході змінили українське суспільство. Визнання кримських татар корінним народом України, а депортації народу у 1944 році — геноцидом, неможливо було уявити ще три-чотири роки тому», — сказала радник Міністра Еміне Джеппар. «Ми всі є свідками та безпосередніми учасниками формування нової, європейської України, в якій кримські татари, як корінний народ, мають право на самовизначення, мають представництво у владі, мають великий кредит суспільної довіри», — додала вона.

Еміне Джеппар наголосила, що «подібні кроки щодо реалізації колективних прав народу і жести солідарності є головними доказами того, що Україна бореться за Крим та її мешканців».