Виявлені порушення на шахті «Степова»

На сьогоднішньому засіданні Урядової комісії з розслідування причин аварії на шахті йшлося про численні факти порушень на шахті «Степова», повідомляється на «Урядовому порталі».

«Наразі комісія розслідує питання щодо наявності небезпечного обладнання безпосередньо у шахті; коли і ким приймалося рішення щодо закупівлі неякісного обладнання або кабельної продукції (якщо воно дійсно було в шахті); чому на місці аварії було встановлено обладнання для провітрювання продуктивністю 120 м3 на годину при необхідній 450 м3, і хто погодив таку схему; чому не спрацювала система УТАС, яка мала оповістити і вивести людей з шахти при проведенні ремонтних робіт», – наголосив Геннадій Зубко.

Крім того, безпосередньо під час вибуху на шахті «Степова» не існувало дозволу на проведення небезпечних робіт. «При розслідуванні було виявлено, що ще кілька шахт, які входять до ДП «Львіввугілля» не мають на сьогодні дозволів. Таким чином, ми складаємо загальну карту, починаючи від закупівлі систем провітрювання шахти, засобів особистої безпеки шахтарів, систем оповіщення, до відповідальності керівництва шахти, державного підприємства та заходів, які мало провести Міненерговугілля», – заявив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, що 2 березня на відокремленому підрозділі «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля» у с. Глухів Сокальського району Львівської області внаслідок вибуху сталося завалення гірської породи, внаслідок чого загинули восьмеро людей. Після чого рішенням КМУ була утворена Урядова комісія з розслідування причин аварії. Комісію очолив Геннадій Зубко.