Віце-прем’єр: необхідно негайно забезпечити доступність якісних ліків

Як повідомляє прес-служба Віце-прем’єр-міністра України, сьогодні на брифінгу в МОЗ Павло Розенко заявив, що одне з першочергових завдань Міністерства охорони здоров’я – якнайшвидше забезпечити доступність якісних ліків.

«У Верховній Раді України прийнятий відповідний законопроект, який подав Уряд. І сьогодні, щоб забезпечити більш прозорий і якісний доступ ліків на український ринок, треба внести зміни приблизно в 25 нормативних актів Кабінету Міністрів та Міністерства охорони здоров’я», – сказав Віце-прем’єр-міністр. Павло Розенко також зазначив, що завершення цієї роботи допоможе українцям отримати якісні ліки за доступною ціною.

На сьогодні, за програмою державних закупівель, які здійснювалися через міжнародні організації, близько 60% контрактів укладено і близько 60% ліків і вакцин уже знаходяться в областях. «Варто відзначити, що ще 2,5 місяці тому ця програма була виконана лише на 8–10%», – повідомив Віце-прем’єр-міністр.

Крім того, Павло Розенко представив колективу МОЗ України першого заступника Міністра Уляну Супрун.

«Сьогодні перед новим керівництвом МОЗ стоїть завдання якнайшвидше підготувати спеціальне засідання Уряду, на якому має бути представлена цілісна стратегія комплексного реформування системи охорони здоров’я . Має бути розроблений чіткий графік заходів пов’язаних і з розвитком первинної медичної допомоги, формуванням госпітальних округів,  створенням нової системи фінансування галузі та принципів діяльності закладів МОЗ», – зазначив Павло Розенко.