Відтепер шукаємо майно чиновників

На засіданні Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції 6 жовтня відбулася презентація відкриття реєстрів прав власників на рухоме та нерухоме майно.

Відтепер, як повідомляє прес-служба Мін’юсту, кожен українець може дізнатися інформацію про майно чиновників, суддів, прокурорів чи своїх сусідів, увівши їх прізвище, ім’я та по батькові у пошукову форму на сайті онлайн-сервісів Міністерства юстиції за адресою https://kap.minjust.gov.ua.

«Спільно з громадськими активістами нам вдалося забезпечити прийняття законодавчих змін, які передбачають дуже простий, але дуже дієвий механізм, коли за прізвищем будь-якого державного службовця чи будь-якої іншої людини можна побачити все майно, яке зареєстроване на неї або на її родичів», – зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

Кожному, хто бажає скористатися новою послугою, достатньо зареєструватися на сайті онлайн-сервісів Мін’юсту та увійти до свого кабінету. Далі у списку сервісів слід обрати пошук майна за суб’єктом, ввести прізвище ім’я та по батькові особи, дані про яку ви хочете взнати, здійснити оплату банківською карткою та отримати документ з даними. Послуга коштує 20 гривень. Отримати доступ до порталу можна, підтвердивши свою особу електронним цифровим підписом або увівши дані свого паспорту та ідентифікаційний код.

Міністр юстиції також повідомив, що власник даних може в будь-який момент зробити запит до Міністерства юстиції та отримати перелік осіб, які цікавилися інформацією про його майно.

«Сьогодні дуже важливий день, до якого багато з нас ішли і нарешті прийшли – день, коли в Україні відкривається вся власність. Вся інформація про нерухомість – землю й автомашини – із сьогоднішнього дня має бути загальнодоступною громадянам», — зазначив голова комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв.