Відібрано державні інвестпроекти на 2016–2018 рр.

Згідно повідомлення прес-служби Мінекономрозвитку, Міжвідомча комісія відібрала 10 державних інвестпроектів для фінансування з бюджету у 2016–2018 роках.

Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів під головуванням Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса відібрала 10 із 18 проектів, які отримають державні інвестиції з бюджету у 2016–2018 рр.

Цього року державні інвестиційні проекти вперше розглядалися за новою, прозорою процедурою. Всі рішення щодо проектів приймалися колегіально — Міжвідомчою комісію, що складається на 50% із представників Уряду і на 50% — із представників бюджетного комітету ВР. Доцільність проектів визначається за чіткими та прозорими показниками: економічний ефект (для неокупних проектів), або економічна ефективність (для самоокупних проектів), вигода, яку держава, як інвестор, очікує отримати (економічна чиста приведена вартість), соціальний та екологічний ефект, відповідність запропонованого технічного рішення проблемі, економія експлуатаційних витрат тощо.

Підтримано наступні проекти:

  1. Реконструкція рентгенрадіологічного відділення ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України» (м. Київ).
  2. Реставрація з реабілітацією та пристосуванням клінічного корпусу №3 ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України» (м. Київ).
  3. Будівництво лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» (м. Київ).
  4. Реконструкція і розширення Національного інституту раку (м. Київ).
  5. Реставрація та пристосування Маріїнського палацу (м. Київ).
  6. Створення Культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» (м. Київ).
  7. Реконструкція автомобільних доріг (Львівська обл.).
  8. Закриття сховищ ПЗРВ «ІІІ черга ЧАЕС».
  9. Консервація сховища №29 ПЗРВ «Буряківка» (зона відчуження).
  10. Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ.

«У виборі проектів ми зупинилися на найбільш важливих і економічно обґрунтованих, з високим ступенем реалізації у найближчі 3 роки. Але решта проектів теж варті уваги, і в кожного є шанс на отримання фінансування — чи то в рамках державно-приватного партнерства, чи то з боку приватних інвесторів, в тому числі міжнародних», — розповів Айварас Абромавичус.

10 відібраних проектів повинні отримати щонайменше фінансування у загальному розмірі 1 мільярд гривень щорічно протягом 2016–2018 рр.