Вибух у Генконсульстві Польщі в Луцьку

Вночі 29 березня на четвертому поверсі адміністративного приміщення будівлі Генконсульства Польщі у Луцьку стався вибух. За попередніми даними СБУ причиною став постріл з гранатомета РПГ-26.

Жертв внаслідок вибуху немає. На місці працюють слідчо-оперативні групи СБУ та поліції. Слідство розглядає декілька версій інциденту, у тому числі й терористичний акт.

В заяві СБУ йдеться про те, що «СБ України докладе максимум зусиль, щоб у стислі терміни встановити і затримати винних. Провокації проти Республіки Польща, що час від часу трапляються в Україні, вигідні лише одній стороні – Російській Федерації, почерк якої видно здалека».

На спільному брифінгу СБУ та Нацполіції у Луцьку начальник Управління СБУ у Волинській області Юрій Фелонюк (на фото) розповів, що в області створена слідчо-оперативна група співробітників СБУ та Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.

МЗС Польщі повідомило, що у зв’язку з інцидентом викликало посла України у Польщі Андрія Дещицю.

МЗС України поширило заяву, в якій наголошує, що «рішуче засуджує напад, вчинений на Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку вночі 29 березня 2017 року».

«Вважаємо це черговою цілеспрямованою провокацією, яка без сумніву має на меті зашкодити стратегічному партнерству між Україною та Польщею. Не виключено, що ця провокація, як і попередні акти вандалізму, інспіровані ззовні», – йдеться у заяві МЗС.