В засіданні РНБО України вперше взяв участь Генсек НАТО

Відкриваючи засідання РНБО Президент Петро Порошенко назвав його «історичним», адже вперше в ньому взяв участь Генеральний секретар НАТО. Президент відзначив, що на тлі агресії Росії проти України та порушення Росією норм та принципів міжнародного права співробітництво України з НАТО це питання як національної безпеки України, так і безпеки усього Північноатлантичного простору.

Петро Порошенко наголосив, що Україна є східним форпостом євроатлантичної цивілізації, який виборює свою незалежність та територіальну цілісність. Сьогодні «Україна воює за свободу і демократію і в регіоні, і в світі. Воює за право Українського народу обирати свій цивілізаційний шлях», — заявив Президент. Петро Порошенко додав, що українці зробили свій вибір в бік європейського цивілізаційного розвитку ще під час Революції Гідності.

Курс на євроатлантичну інтеграцію вже закріплено в Стратегії національної безпеки й Воєнній доктрині нашої держави. Президент також повідомив, що сьогодні більше 60% українців підтримують вступ України до НАТО. «Досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в ЄС та НАТО, є першочерговим завданням для Української влади», — підкреслив Петро Порошенко.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відзначив, що країни Альянсу надають Україні повну і всебічну підтримку як в політичному, так й в практичному відношенні. Він підкреслив важливу роль та цінність України для самого Альянсу як надійного партнера.

Відносно врегулювання ситуації на Донбасі, Єнс Столтенберг звернув увагу на те, що проведення будь-яких місцевих виборів, які не відповідають українському законодавству, ставлять під загрозу Мінські домовленості, і такі вибори не будуть визнані ані міжнародним співтовариством, ані країнами-членами НАТО.