В «Укрнафті» проводять обшуки

Генпрокуратура за підтримки СБУ проводить обшуки у приміщеннях ПАТ «Укрнафта», повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Обшуки проводяться у рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ «Укрнафта» упродовж 2013–2015 років, за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

«В ході досудового розслідування встановлено, що продажі видобутої сировини здійснювались, переважно, підприємствам, які входили до групи «Приват», а тому керівники ПАТ «Укрнафта», діючи на користь цих підприємств – покупців нафти, умисно надавали до Аукціонного комітету відомості про густину видобутої нафти, які не відповідали її реальним фізико-хімічним характеристикам, зокрема, щодо місткості барелів в 1 тонні нафти (коефіцієнт барелізації)», – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

Це призвело до заниження об’єму кожного лоту видобутої сировини, виставленого на продаж, і потягло зменшення його вартості, попередньо, завдавши шкоди ПАТ «Укрнафта» на майже 140 млн грн.

В свою чергу, ПАТ «Укрнафта» розмістило на своєму сайті заяву, в якій наголошується: «Обшуки проводяться на підставі ухвал Печерського районного суду міста Києва від 29.03.17 р. в рамках кримінального провадження, яке стосується проведення нафтових аукціонів протягом 2013–2015 рр.
Це кримінальне провадження зареєстровано 29 грудня 2016 року. Однак з моменту початку досудового розслідування не проводилося жодних слідчих дій – Генеральна прокуратура України жодного разу не зверталася до компанії навіть із запитом про надання інформації або документів».

Далі в заяві йдеться про те, що «Укрнафта» відкрита до співпраці і сприяння, однак обшуки і постійні перевірки не сприяють продуктивній роботі підприємства.