В Україні з’явиться комісія з питань майбутнього

Народні депутати Олексій Скрипник, Лілія Гриневич та Іван Кириленко внесли до Верховнї Ради України проект Постанови про створення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього, яка повинна виробити стратегію розвитку України та сприяти її реалізації.

 За словами нардепів, головною метою комісії має стати «вироблення та сприяння реалізації стратегії інноваційного розвитку України на основі державних та суспільних пріоритетів з урахуванням досягнень науки і техніки, оцінки їхнього впливу на гармонійний розвиток держави».

До компетенції комісії буде віднесено:

– Визначення напрямів та пріоритетів науково-технічного та інноваційного розвитку держави.

– Опрацювання моделей майбутнього розвитку, обґрунтування загальнодержавних і регіональних програм та прогнозів їх реалізації.

– Підготовка питань щодо стратегічного бачення розвитку України, а також щодо найбільш актуальних проблем держави і можливих шляхів їх вирішення.

– Комунікація з комітетами ВР щодо тих питань стратегічного розвитку України, які входять до сфери їхньої діяльності.

– Залучення до дискусії щодо напрямків, методів та інструментів стратегічного розвитку держави науковців, представників вищих навчальних закладів, фахівців у сфері адміністративного управління, колишніх та теперішніх працівників органів держвлади, представників неурядових громадських організацій, ЗМІ та підприємців.

– Підтримання зв’язків з парламентами, науковими організаціями та вченими інших держав щодо стратегічного розвитку на регіональному та світовому рівні.