В Україні працює експертна місія ЄС з питань протидії торгівлі людьми

Як повідомляє прес-служба Мінсоцполітики, у міністерстві відбувся захід за участю експертної комісії ЕС з питань протидії торгівлі людьми, заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Устименка, керівників департаментів Міністерства та  представників інших суб’єктів взаємодії у цій сфері.

За даними українських фахівців, після вступу в дію Закону України «Про протидію торгівлі людьми» і підвищення рівня координації роботи державних органів кількість тяжких злочинів у сфері торгівлі людьми зменшується.

Відзначено важливу роль співпраці з міжнародними і громадськими організаціями та інформаційно-просвітницької діяльності. Крім того, зазначено, що є нагальна потреба підготовки фахівців, здатних реалізовувати державну політику у сфері протидії торгівлі людьми та створення єдиної для всіх державних органів бази даних щодо торгівлі людьми і допомоги постраждалим.

Підбиваючи підсумок зустрічі, Сергій Устименко зазначив: «рекомендації міжнародних експертів і комплексний підхід української влади сприяють окресленню подальших кроків на шляху до європейських стандартів протидії торгівлі людьми”.

Підсумки роботи місії будуть оприлюднені 25 вересня на брифінгу у Представництві ЄС в Україні.