В Україні можуть з`явитись громадські обвинувачі

Депутати Верховної Ради України проголосували у підтримку проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами», що впроваджує у кримінальне процесуальне право України інститут громадського кримінального переслідування корупційних діянь.

Законопроект визначає громадське обвинувачення як провадження, яке розпочинається слідчим, прокурором на підставі заяви, повідомлення громадського обвинувача щодо кримінальних правопорушень, передбачених: ст. 368 КК (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ст. 370 КК (провокація підкупу), та відповідної заяви вказаної особи про проведення кримінального провадження у формі громадського обвинувачення.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що громадським обвинувачем може бути будь–яка фізична або юридична особа, яка безпосередньо є потерпілою від кримінального правопорушення або якій стало відомо про вчинення щодо інших осіб вказаних у законі кримінальних правопорушень.