В Україні буде єдиний веб-портал використання публічних коштів

Верховна Рада України підтримала законопроект «Про відкритість використання публічних коштів», за дане рішення проголосували 289 народних депутатів. Даний закон спрямований на забезпечення публічного доступу та інформаційної відкритості щодо використання публічних коштів платників податків України, які витрачаються розпорядниками коштів державного та місцевого бюджетів, суб’єктами господарювання державної та комунальної власності, фондами загальнообов’язкового державного страхування та органами Пенсійного фонду.

Відповідно до положень закону, єдиний веб-портал є офіційним державним інформаційним ресурсом в мережі Інтернет, на якому публікується інформація, яка готується та подається розпорядниками та одержувачами коштів держбюджету України, бюджету АР Крим та місцевих бюджетів, органами Пенсійного фонду, підприємствами, а також фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 «Доступ до інформації, опублікованої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є вільним і безкоштовним», — йдеться в документі.

Голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Вікторія Сюмар заявила, що на даний момент в державному бюджеті не передбачені кошти на створення такого сайту.

Перший заступник Голови Верховної Ради Андрій Парубій зазначив: «В ідеальному плані закон запрацює тільки в кінці року, адже Світовий банк розглядає можливість виділення 400 тис. євро на створення такого сайту».