В АПК необхідна приватизація, а не її імітація

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко впевнений, що держпідприємства в аграрній галузі треба не перепідпорядкувати, а приватизувати.

«Держава неефективний управлінець. Це абсолютно очевидно, і немає сенсу доводити протилежне», — так прокоментував ситуацію з приватизацією підпорядкованих держпідприємств в аграрній галузі Олексій Павленко. «Приватизація — єдина можлива доля практично всіх державних активів в АПК. Будь яка інша схема існування держпідприємств — розсадник корупції, і це  повинен розуміти кожен», — наголосив Міністр.

«Будь-які спроби змінити керівників тих чи інших держпідприємств, передати їх в управління іншим відомствам або визначити їм нові відомства, відповідальні за приватизацію, викликають у суспільстві питання і породжують корупційні схеми. Неприпустимо приватизацію замінювати її імітацією», — підкреслив Міністр.

За його словами, він неодноразово заявляв про готовність Мінагрополітики передати всі підприємства для приватизації вже в 2015 році.

Олексій Павленко повідомив, що Мінагрополітики вже завершило підготовку до передачі до приватизації 30 підприємств, 8 з яких, ще декілька місяців тому були передані Фонду держмайна. «Як і раніше, я підтверджую готовність передати всі аграрні ДП на приватизацію. Не для зміни механізму управління, а саме на приватизацію. При цьому важливо, щоб всі ці процеси відбувались під постійним контролем громадськості. Саме з цією метою  спільно з грузинськими колегами, ініціаторами системи електронних держзакупівель  ProZorro,  та активістами ГО «AgroReforms.UA» ми створили публічний сайт  — ІnvestinAgro», — наголосив Олексій Павленко.