Уряд ухвалив план дій до 2020 року

Кабмін України сьогодні схвалив Середньостроковий план дій, який визначає основні пріоритети роботи Уряду на найближчі три роки – до 2020 року, повідомляється на Урядовому порталі.

«Наше завдання тільки єдине – економічне зростання і підвищення якості життя людей. Найголовніше, ми можемо це зробити», – наголосив Прем’єр-міністр.

«Це план дій, не план проектів, думок – це те, чим буде займатися Уряд спільно з місцевою владою у 2017 році і до 2020 року”, – додав Володимир Гройсман.

Згідно плану, визначено 5 пріоритетних цілей до 2020 року.

1) Економічне зростання: необхідно досягти сильної і конкурентоздатної економіки, забезпечити стале зростання ВВП на рівні 4–5% на рік, відійти від сировинно орієнтованої економіки для створення доданої вартості всередині країни. Кабмін вживає заходів для створення сприятливого бізнес-клімату в країні та залучення інвестицій, підтримки експорту та національної промисловості.

2) Ефективне врядування: необхідно побудувати сильний державний корпус, сильну державну службу, яка здатна адекватно сприймати виклики і ефективно управляти. «Наше завдання, щоби влада, яку ми формуємо у тому числі з урахуванням децентралізації на місцях почала надавати якісні послуги громадянам. Ми маємо запроваджувати нову систему управління у владі і створювати умови для входження і оновлення кадрового потенціалу”, – наголосив Глава Уряду.

3) Розвиток людського капіталу: передбачає вищу якість і тривалість життя, мінімізацію бідності, виконання державою соціального контракту. Напрацьовано реформи системи освіти, охорони здоров’я, пенсійної системи.

4) Верховенство права і боротьба з корупцією: сформувати систему правосуддя таким чином, щоб вона буде доступна і справедлива, підтримка роботи антикорупційних інституцій, захист прав власності та забезпечення рівного доступу до правосуддя.

5) Безпека та оборона: головними цілями є розвиток ЗСУ та Нацгвардії, правоохоронних структур; відновлення звільнених територій; реінтеграція окупованих територій, а також стратегічні комунікації і дипломатія.