Уряд очікує на позитивне рішення МВФ щодо чергового траншу

Володимир Гройсман під час робочої поїздки на Житомирщину заявив, що Уряд сподівається на позитивне рішення Ради директорів МВФ, яку сприятиме розвитку економіки і підтримки стабільного курсу національної валюти, згідно повідомлення на Урядовому порталі.

«Уряд України вітає призначення на 3 квітня засідання Ради директорів ключового кредитора країни – Міжнародного валютного фонду по Україні і сподівається на позитивне рішення щодо виділення Києву чергового кредитного траншу в рамках діючої програми Розширеного фінансування (EFF), затвердженої в березні 2015 року», – йдеться у повідомленні.

Володимир Гройсман нагадав, що незначна відстрочка в розкладі засідань Ради директорів МВФ була спричинена необхідністю уточнення макроекономічних показників й прогнозів через енергетичну та економічну блокаду, яка «дозволила вкрасти українські підприємства, лишила країну без доступу до своїх надр і в цілому виявилася в інтересах Російської Федерації».

«Ми мали доступ до українських надр. Ці надра купувалися за гривню, з тих підприємств 100% податків отримувала Україна. Зараз надр ми не маємо. Підприємства, які були вкрадені, не платять жодної копійки в український бюджет. Куди вони платять, в який бюджет? В російський! І це є величезна проблема, тому що саме блокада призвела до збільшення фінансування, можливо у тому числі, і певних бойових груп Російської Федерації, які знаходяться в Україні. Фактично вони все забрали, і усі ці ресурси зараз працюють на економіку Росії”, – наголосив Прем’єр-міністр.